Lody bananowo-czekoladowe

images (7)

Zaczynamy weekend, jutro Walentynki niezależnie od tego czy je obchodzicie czy nie jest to okazja żeby spędzić miły wieczór z ukochaną osobą. Niepotrzebne są tu specjalne fajerwerki, prezenty, wyjścia. Czasami fajnie posiedzieć i porozmawiać albo razem pomilczeć. Pamiętajcie to nie powinien być kolejny dzień w którym rozgrzeszamy swoje jedzeniowe grzeszki. Zdrowe odżywianie powinno być świadomym wyborem i trzeba do niego dojrzeć. Najpierw tłusty czwartek, jutro Walentynki, później Wielkanoc a pomiędzy jeszcze jakieś urodziny i imieniny cioci. Czy to oznacza,że mamy sobie zupełnie odpuścić i jeść co popadnie?? Tą kwestię zostawiam do przemyślenia. Ja wiem jedno im dłużej odżywiam się zdrowo tym mniej mam ochotę na tłuste jedzenie, słodycze i fast foody. Idąc o krok dalej mam idealne wyniki badań (nie zawsze takie były) nawet udało mi się podreperować stan mojej tarczycy. Nie ma rzeczy niemożliwych wystarczy trochę chęci i wiary w siebie.

Dzisiaj po raz kolejny uświadomiłam sobie, że jestem we właściwym miejscu i dopiero zaczynam. Najlepiej czuję się na siłowni z ludźmi o podobnych zainteresowaniach od których mogę wiele się nauczyć. Uwielbiam jak palą mnie mięśnie podczas treningu,a po przysiadach z gryfem olimpijskim nie mam siły przejść dwóch metrów :) Uwielbiam patrzeć jak ludzie „zarażają” się pasją! Niesamowite jak zmieniają się podczas treningów zostawiają swoje problemy przed wejściem i wchodzą w inny świat. Chociaż do dziś rozczula mnie widok dwóch typów ludzi uczęszczających na siłownie 1. idę bo muszę a tak mi się nie chce… 2. uśmiech na twarzy nawet jeśli boli mówi wszystko:) Zawsze mam nadzieję,że typ numer 1 niedługo zamieni się w 2

A odżywianie?? No cóż nieważne ile będziecie ćwiczyć, biegać, podnosić ciężarów bez odpowiedniej diety nie osiągniecie sukcesu. Na koniec coś na osłodę. Pamiętajcie zdrowe odżywianie to niekoniecznie same wyrzeczenia i jałowe jedzenia. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i mam coś idealnego na jutrzejszy deser wystarczy, że podacie go z owocami:)

Lody czekoladowo-bananowe

Składniki na (350 ml lodów)

2 bardzo dojrzałe banany obrane ze skórki
100 g czekolady gorzkiej
8 łyżek mleka (np. kokosowego)
Czekoladę rozpuścić razem z mlekiem w kąpieli wodnej, banany rozgniatamy widelcem i łączymy wszystkie składniki. Przelewamy do foremek lub pojemniczka i wkładamy do zamrażarki na kilka godzin.
Gotowe!

3 skomentowało “Lody bananowo-czekoladowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *